• Головна
  • НОВИНИ
  • Інтелектуальні, безпечні та синхронізовані: «розумні» будинки – житло майбутнього!

2019-11-27 Інтелектуальні, безпечні та синхронізовані: «розумні» будинки – житло майбутнього!

Активна урбанізація та необхідність економії ресурсів, потребують інтелектуальних, взаємопов’язаних послуг будівництва у так званих «розумних будинках». Завдяки об’єднанню цифрових систем, будівлі можуть стати більш економічними та безпечнішими, а також, знизити їх енергоспоживання. Ефективні рішення для розумних будинків пропонуює провідна світова виставка Light + Building, яка відбудеться у Франкфурті-на-Майні з 8 по 13 березня 2020 року.
Об’єднання систем охорони та безпеки між собою, а також з іншими системами інженерного забезпечення будівель, відкриває широкий спектр можливостей. Уже сьогодні, наприклад, системи сигналізації можна обслуговувати на відстані. Ці системи часто пов’язують з персоналізованим контролем доступу. Якщо вони додатково підключені до системи протипожежної сигналізації , то у випадку спрацьовування протипожежної сигналізації, можна одразу визначити чи співробітники покинули небезпечну зону, чи все ще знаходяться у ній.
Інші уявні сценарії – картини з майбутнього: користувачі будівель з мобільними пристроями, або іншими «переносними» пристроями, отримують особисте попередження про небезпечні ситуації на їх смартфон, що підключений до системи автоматизації будівель. Потім на мобільному пристрої відображається безпечний шлях евакуації з будівлі, за допомогою системи внутрішньої навігації. Адаптована система управління маршрутом евакуації аналізує інформацію з підключених мобільних пристроїв, та попереджує виникнення небезпечних вузьких проходів в маршрутах евакуації, завдяки інтелектуальному регулюванню динамічного навігатора маршруту евакуації.

 

image

 

Підвищення безпеки та ефективності
Коли системи ефективно пов’язані одна з одною, сучасна інженерія будівельних послуг, з економічної точки зору, окуповується. Спільне використання датчиків, систем безпеки та послуг з експлуатації будівель відкриває нові можливості для розширення функціоналу. Так, наприклад, датчики руху системи охоронної сигналізації та датчики температури протипожежної сигналізації можуть разом надати цінні данні, котрі згодом будуть використовуватися для регуляції вентиляції в приміщенні.

Підґрунтям для безперебійного та ефективного функціонування таких моделей - є міждисциплінарне цифрове планування та розстановка пріоритетів, а також універсальні стандарти для всіх, хто приймає участь у проектуванні та експлуатації систем. У той же час, високий рівень ІТ та кібербезпеки, а також, хороший захист даних, необхідні для захисту систем безпеки від небажаних наслідків від зловмисних кібекатак ззовні.

28619339 1917780124898715 4635144041434572602 o

Головна тема: «Зв’язок між безпекою та охороною»
Поєднання безпеки та захисту буде займати важливе місце серед головних тем Light + Building 2020. На вас чекатимуть експоненти широкого кола професій, пов’язані з обслуговуванням будівель, таких як аварійне освітлення (Хол 8) та автоматизація будівель (Хол 9,11 і 12).
Крім того, у Холі 9.1 буде представлений міжнародний проект "Intersec Building’", - платформа для підключення технологій безпеки, яка охоплює широкий спектр відповідних продуктів та послуг. Окрім презентацій провідних експонентів, у рамках виставки відбудеться «Intersec Forum». В рамках форуму, близько 80 експертів упродовж шести робочих днів конференції поділяться своїм досвідом та будуть розповідати про проблеми з якими вони стикаються. Вхід на конференцію включений у вартість квитка на Light+Building.
Light + Building, разом з Intersec Building, відбудеться з 8 по 13 березня 2020 року у Франкфурті-на-Майні.