2020-03-03 Відповідальне ставлення до довкілля та щоденна естетика

 

solebich ambiente 2020 teaser

Сьогодні, гостро, як ніколи, постало питання сталого розвитку довкілля. Великі та малі виробники стали частіше звертатися до цієї теми, пропонуючи нам естетичні рішення для повсякденного життя, втілюючи їх у свою продукцію.


Відповідальне споживання, органічні продукти, придатність до вторинної переробки – ключові концепції сьогоднішнього дня. Раніше, екологічні продукти були суто функціональними, але тепер дизайн та екологічна свідомість не є взаємовиключними поняттями. Сталий розвиток довкілля стає все більш поширеним явищем, природною частиною нашого повсякденного життя.


Страви з собою – відповідальне споживання на ходу

Раніше ми думали, що споживати відповідально можливо тільки вдома, а на ходу та на виїзді, ми вимушені надавати перевагу зручності. Як зробити продукт функціональним, екологічним та естетичним? Це стало можливо! Візьмемо хоча б елегантні товари cookplay, які компостуються, або посудомийну машину японського виробника Ideaco, що частково виготовлена з бамбуку. Ззовні тендітні тарілочки та мисочки, що нагадують паперові, а насправді, придатні для повторного використання, їх можна взяти з собою також і на наступний ваш пікнік. Ekobo також розроблює екологічно чисті продукти для сучасного будинку, які представляють собою довготривалу альтернативу крихкому пластиковому та іншому одноразовому посуду. Емальовані продукти також переживають відродження.

 

ambiente fair ideaco plate bowl cutlery tumbler

ideaco

 

Наряду з невеликими нішевими брендами великі виробники розширюють свій асортимент за рахунок включення у нього екологічних продуктів. Це дуже важливо, тому що залучення промисловості – єдиний спосіб гарантувати, що екологічно чисті продукти з’являться на ринку у більшій кількості. Stelton, Eva Solo и Design Letters пропонують багато яскравих та радісних багаторазових чашок, деякі дорожні кружки навіть мають цікаві лозунги або оздоблені маленькими дзеркалами на кришках.
Японський лейбл Kinto виробляє продукцію для шанувальників більш приглушених відтінків, а виробник Kahla пропонує дещо дивну фарфорову гаму під назвою "Snack it", по-новому інтерпретуючи гумову стяжку, яка часто зустрічається на банках з джемом та огірками. Свіжі, трендові кольори перетворюють ці вироби на щоденних улюбленців. У Koziol є своя власна колекція ORGANIC: використаний матеріал придатний для вторинної переробки, виготовлений з целюлозних волокон та термопластів.

ambiente fair kahla snack it box elastic

Kahla


Чепурні та екологічні – речі для дому
Неможливо приховати зростаючі тенденції естетичного підходу до предметів побутового вжитку. Ми хочемо оточити себе якомога найкращими речами. І в той же час, ці продукти мають бути екологічними та сумісними як з людиною, так і з навколишнім середовищем.


Еко відмінний: придатний для переробки та утилізації
Часто ми купуємо речі, щоб потім їх викинути: цей цикл, який нам потрібно розірвати – і багато компаній працюють над цим. Компанія під назвою ‘side by side’ створила свої нові колекції у колаборації з молодими дизайнерами та майстернями, де працюють люди з інвалідністю. Наприклад, вони перероблюють старі скляні пляшки на контейнери для самополиву рослин, а також пропонують послуги з ремонту.

ambiente messe side by side flasche blumengefaess

Side by side


З 2014 року дизайнер Хедвіг Боулі повністю перейшов на велосипедний спорт. Для свого лейблу LPJ вона збирає і повторно використовує якісні обрізки та залишки тканин з індустрії моди. Багато виробників також враховують можливість вторинної переробки: у Португалії 3DCork перетворює перероблені матеріали у привабливі товари щоденного вжитку, такі як посуд, таці та контейнери. Шведська сімейна компанія Klippan та датський виробник Elvang використовують 80% переробленої шерсті у своїх колекціях.

 

На виставці Ambiente 2020 багато виробників взяли на себе відповідальність за сталий розвиток довкілля. Сама виставка серйозно ставиться до цього питання і випустила гід під назвою «Ethical Style», де вказані стенди та компанії, які приділяють особливу увагу своїм методам виробництва та віддані етичним та соціальним цінностям.
Можливо, це не новина, що всі довкола обговорюють проблеми довкілля, але така складна тема дійсно надважлива. Цього року Ambiente чітко дала зрозуміти, що ми всі можемо робити невеликі речі, щоб разом змінити ситуацію, і що еко відповідальність може бути також дійсно естетично привабливою.